Veselá školička


Veselá školička je přípravnou aktivitou pro vstup do mateřské školy. Děti se za přítomnosti rodičů učí spolupráci v kolektivu a všestranné dovednosti. Lekce jsou určeny dětem od 18 měsíců (60 min) a od 2 do 4 let (90 min). Obvykle navštěvují rodiče s dětmi tuto aktivitu 1x týdně, ale je možné i vícekrát.

Celým programem provází děti oblíbený ježek Pepíno se svými maňáskovými kamarády. Kroužek je rozdělený do několika částí.Úvodní část školičky je věnována učení se krátké pozornosti u prohlížení obrázků s komentářem. Následuje rozcvička při dětských písničkách a říkadlech. Druhá klidnější část zahrnuje hry s didaktickými hračkami (nejčastěji využíváme pomůcky z Montessori pedagogiky) a hry zaměřené na soustředění. Protože děti se potřebují hlavně hýbat, přichází na řadu hry s padákem, různobarevnými balonky a podobnými pomůckami. Nechybí ani opičí dráha zaměřená na protažení celého těla. Po aktivní pohybové činnosti přichází na řadu opět klidnější výtvarná činnost a před rozloučením probíhá hudební část s Orffovými nástroji.

Co potřebujete na Veselou školičku - pohodlné sportovní oblečení pro děti i rodiče, zástěrku na malování pro děti (jsou k zapůjčení zde v centru), přezůvky, pití v nevylévací lahvičce, případně malou svačinku.