Věra Bažil

Vedoucí lektorka Miniškolky

Jmenuji se Věrka a jsem maminkou dvou malých dětí. Mé aktivity s dětmi jsou různé. Jsem akční, proto jsou akční i mé děti :-)) a děti, s kterými pak trávíme volný čas.

Mám ráda především sport (v létě jízda na kole, běh, turistika, plavání, v zimě zase lyžování a běžkování), cestování a poznávání krás České republiky i zahraničí, výlety do přírody, hudbu, tanec, jógu, psychosomatiku...

Práce s dětmi mě vždy bavila. Již při studiu na vysoké škole (ZČU Plzeň, fakulta pedagogická ) jsem vedla dětské letní tábory a podílela se na programu pro děti, aby je celotáborová hra zaujala, rozvíjela a děti byly šťastné a spokojené. Dětem se snažím předat vše, co mě naplňuje, co umím, a to například všemožné tvoření, batikování, vyrábění různých tematických obrázků, dárků pro své nejbližší, či to, jak trávit chvíle v přírodě a užívat si čerstvý vzduch a aktivit venku. Před pár lety mě postihly zdravotní potíže, proto jsem zcela změnila životní styl, začala preferovat zdravou výživu a naplno se začala věnovat zdravému životnímu stylu.

Jsem akční maminka, která chvíli neposedí. Jsem kreativní, společenská, upřímná a hodně empatická, že mi není jedno, jak se děti cítí, co prožívají, co je trápí nebo naopak těší. Naslouchám dětem a je pro mě důležitý i jejich pohled na věc a snažím se s nimi společně dojít k tomu, abychom našli řešení bez zbytečných slziček. Dětské úsměvy a jejich radost mě dělají šťastnou.

Děti mě pak naplňují svojí bezprostředností a láskou bez podmínek, které si neskutečně vážím. Být tu pro ně s otevřenou náručí, to je můj cíl!

Naopak nemám ráda přetvářky, faleš, lidskou závist a pomluvy. Neupřímnost druhých mi opravdu vadí.

Mým cílem je - práci s dětmi dělat především srdcem, s pochopením a individuálním přístupem.

Každý jsme jiný.

Tento citát vše vystihuje, řídím se jím:

"Nejvzácnější šperk, který můžeš mít okolo svého krku, jsou ruce tvých dětí.".