Tereza Kabourková

koordinátorka aktivit, lektorka Cvičení pro rodiče s dětmi, lektorka Sporťáčka, 

Tel.: 725 427 925

E-mail: kabourkova@motyl-plzen.cz

Vystudovala jsem obor sociální práce a politika, věnovala jsem se primární prevenci, krizové intervenci i sociálním službám pro rodiče s dětmi. Ve volném čase jsem ráda venku a ke sportu a přírodě vedu i své děti. V Motýlu a Vlnce pracuji s přestávkou na rodičovskou dovolenou od roku 2009.

Nyní se věnuji cvičení rodičů s malými dětmi, což je pro mě velkou výzvou i zábavou. Ráda pozoruji, jak se z malých miminek stávají otrkaní sportovci, kteří nezkazí žádnou legraci, a z maminek jejich parťáci do nepohody. Cvičení má svou pravidelnou strukturu, jednotlivé cviky doprovázím říkankami a písničkami, používáme nejrůznější pomůcky pro miminka i zdatné chodce a chybět nesmí oblíbená opičí dráha nebo padák.

Sporťáček je úplně jiné kafe. Místo malých batolat přichází zdatní školkáčci a samostatní předškoláci. Každá hodina má stejný rámec, ale přesto je jiná, zkoušíme různé sportovní náčiní, trénujeme jak tělo, tak pozornost i rytmus. Pokud je do kroužku integrováno dítě s handicapem, snažím se, aby se daný handicap stal přínosem a příležitostí pro všechny děti naučit se a přijmout něco nového, nebo "jiného".

Angličtina pro rodiče s dětmi je moje motivace a prostor pro zlepšování sebe sama. Scházíme se v přátelské atmosféře, rodiče mají možnost podílet se na obsahu lekce a děti mají k dispozici hračky, či sportovní vybavení naší tělocvičny. Cílem setkání je, aby měli rodiče možnost mluvit anglicky o všedních i zajímavých tématech, osvěžili či zlepšili si slovní zásobu, děti si pohrály a všichni měli dobrou náladu z příjemně stráveného dopoledne.