Tereza Kabourková

koordinátorka aktivit, lektorka Cvičení pro rodiče s dětmi, lektorka Sporťáčka

Tel.: +420 725 427 925

E-mail: kabourkova@motyl-plzen.cz

Vystudovala jsem obor sociální práce a politika, věnovala jsem se primární prevenci, krizové intervenci i sociálním službám pro rodiče s dětmi. Ve volném čase jsem ráda venku a ke sportu a přírodě vedu i své děti. V Motýlu a Vlnce pracuji s přestávkou na rodičovskou dovolenou od roku 2009.

Nyní se věnuji cvičení rodičů s malými dětmi, což je pro mě velkou výzvou i zábavou. Ráda pozoruji, jak se z malých miminek stávají otrkaní sportovci, kteří nezkazí žádnou legraci, a z maminek jejich parťáci do nepohody. Cvičení má svou pravidelnou strukturu, jednotlivé cviky doprovázím říkankami a písničkami, používáme nejrůznější pomůcky pro miminka i zdatné chodce a chybět nesmí oblíbená opičí dráha nebo padák.

Sporťáček je úplně jiné kafe. Místo malých batolat přichází zdatní školkáčci a samostatní předškoláci. Každá hodina má stejný rámec, ale přesto je jiná, zkoušíme různé sportovní náčiní, trénujeme jak tělo, tak pozornost i rytmus. Pokud je do kroužku integrováno dítě s handicapem, snažím se, aby se daný handicap stal přínosem a příležitostí pro všechny děti naučit se a přijmout něco nového, nebo "jiného".