Veselá školička

Veselá školička je přípravnou aktivitou pro vstup do mateřské školy. Děti se za přítomnosti rodičů učí spolupráci v kolektivu a všestranné dovednosti. Lekce jsou určeny dětem od 18 měsíců (60 min) a od 2 do 4 let (90 min). Obvykle navštěvují rodiče s dětmi tuto aktivitu 1x týdně, ale je možné i vícekrát.

Celým programem provází děti oblíbený ježek Pepíno se svými maňáskovými kamarády. Kroužek je rozdělený do několika částí.

Úvodní část školičky je věnována učení se krátké pozornosti u prohlížení obrázků s komentářem. Následuje rozcvička při dětských písničkách a říkadlech. Druhá klidnější část zahrnuje hry s didaktickými hračkami (nejčastěji využíváme pomůcky z Montessori pedagogiky) a hry zaměřené na soustředění. Protože děti se potřebují hlavně hýbat, přichází na řadu hry s padákem, různobarevnými balonky a podobnými pomůckami. Nechybí ani opičí dráha zaměřená na protažení celého těla. Po aktivní pohybové činnosti přichází na řadu opět klidnější výtvarná činnost a před rozloučením probíhá hudební část s Orffovými nástroji.

Co potřebujete na Veselou školičku - pohodlné sportovní oblečení pro děti i rodiče, zástěrku na malování pro děti (jsou k zapůjčení zde v centru), přezůvky, pití v nevylévací lahvičce, případně malou svačinku.

Lektorka: Jana Solničková (více info o lektorce zde), tel.: 774 855 134

Lektorka odpolední Veselé školičky: Jiřina Jiráková (tel. na Janu Solničkovou)

 

Básničky z Veselé školičky ke stažení zde.

 

Poslední červnový týden je na každý dopolední program Veselé školičky připravena Pohádková stezka, více info zde.

 

 


Veselá školička

/album/vesela-skolicka/dsc-2216-jpg/

—————

/album/vesela-skolicka/dsc-1880-jpg1/

—————

/album/vesela-skolicka/dsc-1894-jpg1/

—————

/album/vesela-skolicka/dsc-1897-jpg1/

—————

/album/vesela-skolicka/dsc-1939-jpg/

—————

/album/vesela-skolicka/dsc-1940-jpg/

—————

/album/vesela-skolicka/dsc-1983-jpg/

—————

/album/vesela-skolicka/dsc-2093-jpg/

—————

/album/vesela-skolicka/dsc-2105-jpg/

—————

/album/vesela-skolicka/dsc-2108-jpg1/

—————

—————