Markéta Kulíšková

předsedkyně správní rady, lektorka Sporťáčka, lektorka flétny

Tel.: 724 822 985

E-mail: beresova@rcvlnka-plzen.cz

Vystudovala jsem obor sociální práce. Ve Vlnce pracuji od roku 2012.

Lektorování sportovního kroužku pro děti je pro mě skvělým relaxem, baví mě učit děti to, co baví je, tedy pohyb. Snažím se, aby každá lekce byla jiná, zároveň v ní ale byla stejná posloupnost, ve které se děti lépe orientují. Pokud je do kroužku integrováno dítě s nějakým handicapem, snažím se vhodnou formou všechny děti seznámit s postižením, aby věděly, co se děje a proč se integrované dítě chová jinak než ony. Zkušenost mi ukázala, že děti s tím opravdu nemají problém, naopak integrované děti jsou pro ně velkým přínosem.

Na flétnu jsem se učila už na základní škole. První noty, délku not, tóny a vše, co se flétny týká, se snažím dětem předávat zábavnou formou. Trénujeme společně i sluch, poznáváme zvuky různých nástrojů. Nebojím se do flétny zapojit ani moderní techniku, jakou je iPad, díky kterému jsou jednotlivé lekce pro děti ještě zábavnější a záživnější.

Zároveň také působím ve spřátelené organizaci MOTÝL, z.ú. (dříve bylo Rodinné centrum Vlnka součástí MOTÝLa), jako vedoucí Rané péče, kde pracujeme s rodinami s dětmi se zdravotním postižením).