Lucie Svobodová

lektorka Miniškolky, jógy pro děti i pro dospělé

Lektorské činnosti cvičitele a práci s dětmi jsem se začala věnovat v roce 2009, kdy jsem byla na mateřské dovolené. Tři roky jsem vedla cvičení rodičů s dětmi a cvičení dětí předškolního věku v TJ Plzeň - Újezd. V roce 2010 jsem dokončila kurz učitele jógy III. třídy. V červnu 2014 jsem dokončila kurz pro učitele jógy II. třídy u České akademie jógy, která tyto kurzy organizuje ve spolupráci s Univerzitou Karlovou- Fakultou tělesné výchovy a sportu (UK-FTVS).

Od září 2011 lektoruji kurzy jógy pro dospělé i jógu pro děti. Od školního roku 2013/14 vedu taneční kroužek pro děti předškolního věku.

Protože mě obor velmi baví a zajímá, snažím se dále prohlubovat praxi a vzdělávat se.

Semináře a kurzy: Celostátní seminář Dětská jóga 2011, seminář Jóga a skolioza s americkou lektorkou Bobbie Fultz, mezinárodní workshopy Iyengarovy jógy s Gabriellou Giubilaro a Chantal Leroy, seminář Principy zdravého pohybu s L.Oravcovou, Kongres inteligentního pohybu 2014, taneční kurz s I.Bartůňkem 2015.

Vystudovala jsem ZČU, obor Podnikové inženýrství a management, mám tři děti.

Jógu pokládám za velmi vhodný doplněk k tendencím současné doby. Lidé zde nachází zdravé protažení, relaxaci, chvíli pro sebe.

Ve svých lekcích jógy se snažím propojovat tradiční jógu s moderními poznatky fyzioterapie. V hodině jógy se najde prostor a čas na cvičení hlubokého svalového systému, protažení zkrácených svalů, posílení ochablých svalů, hlubší uvolnění svalového napětí, které přináší uvolnění psychické. Správné držení těla a lepší pohybové stereotypy si postupně z lekcí přinášíme do všedních aktivit či do sportu.

Motto: "Blázen je ten, který dělá věci stále stejně a očekává jiné výsledky."